Що таке Білокрилка?

Білокрилка – маленька комаха (близько 2 мм) жовтуватого кольору з 4 великими білими крилами, які виділяють їх на зелених частинах рослин. Однак помітити їх буває не так легко, адже вони розташовуються на нижній частині листя і при небезпеці перелітають на друге місце. Як правило, ці шкідники живуть колоніями і харчуються соком рослин, у результаті рослини слабшають, в'януть і гинуть. Білокрилка є переносником вірусних захворювань рослин, у процесі свого життя вона забруднює листя медв'яною росою (липка цукриста рідина), через що воно починає блищати і потім покривається сажистим грибом, або «чорнотою». Це своє чергу призводить до зниження процесів фотосинтезу рослини.
Білокрилка найчастіше з'являється на: овочевих культурах – огірках, помідорах, баклажанах, кімнатних рослинах – фуксії, пеларгонії, бегонії, плодових деревах – вишні, яблуні, персику, сливі тощо, чагарниках – малині, смородині, аґрусі, квіткових культурах – трояндах, ірисах, півонії тощо.

Поява білокрилок

белокрылка Білокрилка активно поширюється за високої вологості повітря 70-80% та безвітряній спекотній погоді за температури 22-25°С. Тому найбільш поширеним місцем їх проживання стають оранжереї та теплиці. Комаха розмножується цілий рік і може давати до 15 поколінь на рік. Доросла особина за 1 місяць свого життя може відкласти 150-300 яєць. Кладка яєць відбувається на нижню частину молодого листа. Довжина яйця може досягати 0,25 мм. Форма – овальна, колір – зелений. Личинки, що вилупилися з яєць, мають плоску форму і напівпрозорий відтінок під колір листа і схожі на лусочку. Вони швидко виростають і стають дорослою особиною вже за 2-3 тижні.
Коли температура повітря стає 10°С, білокрилка гине, однак її яйця витримують зимові морози і з настанням теплих температур вилуплюються.

Ознаки білокрилки

• Біла мошкара біля рослин
• Напівпрозорі, ледь помітні лусочки, що покривають нижню площину листової пластини
• Медяна роса
• Безліч темних або чорних плям на рослині
• Пожовтіння та скручування листя
• Відставання рослин у розвитку

Методи боротьби з білокрилкою

вредитель белокрылка 1. Здоровий посадковий матеріал. Перед висадкою важливо уважно оглянути рослину на наявність комах та вірусних інфекцій.
2. Посадка рослин на відстані одна від одної. Нестача вільного місця призводить до активізації шкідників.
3. Знищення шкідника та бур'янів у міжоборотний період.
4. Знезараження парників та теплиць. Необхідно проводити обробку тепличних конструкцій та перекопувати ґрунт.
5. Клейові пастки жовтого кольору. Білокрилку приваблює жовтий колір: метелики, що потрапили на липкий шар, вже не можуть злетіти. Купити клейову пастку від мух Захисник ви можете у нашому інтернет-магазині Агроленд

Топ інсектицидів від білокрилки за версією інтернет магазину Агроленд

Інсектицид Актеллік від Syngenta. Несистемний фосфорорганічний препарат з акарицидним ефектом, контактно-шлункової дії, призначений для захисту садових, декоративних та інших сільськогосподарських культур відкритого та закритого ґрунту.
Інсекто-акарицид Вертімек від Syngenta. Препарат кишкової та помірної контактної дії для захисту овочевих культур, яблунь та полуниці.
Інсектицид Моспілан від Summit Agro Ukraine. Препарат системної та трансламінарної дії з низькою нормою застосування.
Інсектицид Актуал від Alfa Smart Agro. Фосфорорганічний препарат контактно-шлункової дії для захисту рослин.
Інсектицид Актара від Syngenta. Препарат кишково-контактної дії з високою швидкістю дії та довгим захисним ефектом може застосовуватися як для обприскування, так і для поливу рослин.
Інсектицид Актарофіт від Ензім. Препарат контактно-кишкової дії для знищення широкого спектру шкідників сільськогосподарських, плодово-ягідних, овочевих та декоративних культур.
Інсектицид Турбо Престо від Сімейного Саду. Системно-контактний препарат для стабільного та довготривалого захисту.
Усі препарати використовувати згідно із зазначеним регламентом. Обприскування проводити в ранкові та вечірні години у суху погоду не менше ніж за 4-8 годин до опадів.

Співробітники інтернет магазину Агроленд завжди готові відповісти і проконсультувати по питаннях, що цікавлять за телефонами +38 098-390-00-77 +38 050-391-25-03

Агроленд – на захисті культур від шкідників!