Десикація. Топ десикантів за версією інтернет магазину Агроленд

Десикація – обприскування рослин з метою прискорення їх дозрівання, підсушування, отримання сухого насіння, зменшення захворюваності та засміченості полів. Ця процедура дозволяє скоротити вегетацію рослин, заощадити кошти на подальшому підсушуванні зерна, захистити від висипання насіння з кошиків та поїдання стручків комахами. Десикація необхідна для культур, які нерівномірно дозрівають (ріпак, соя, горох, соняшник).
Десикацію проводять за допомогою препаратів – десикантів, які впливають на м'які тканини рослин, висушуючи їх і стимулюючи відтік асимілянтів з листя в плоди та насіння. В результаті культур збільшується олійність або підвищується вміст клейковини, що позитивно позначається на якості продукції. Крім того, десикація знижує вологість зерна на 7,5-15%, його засміченість на 2,5-2,6%, зменшує наземну масу бур'янів та стебел на 88-100%.

Види десикантів

десикация 1. Диквати – контактні препарати. Мають швидкий термін дії. Просушування відбувається за допомогою проникнення препарату на рослину, не потрапляючи на коріння. Зберігають властивості зерна, сприяють підвищенню олійності та якості зерна.
2. Гліфосати – системні препарати. Мають тривалий термін дії. Просушують усі органи рослин. Процес природного дозрівання культури не порушується.
3. Глюфосинати амонію – контактні препарати з обмеженою системністю, що пересуваються тільки всередині обробленого листя. Мають швидкий термін дії. Під їх впливом прискорюється надходження білків і цукрів, а також жирів у плоди та насіння після обробки, що робить їх виконаними.
Залежно від призначення десиканти бувають:
Передбиральні – для полегшення збору врожаю. 
Викорінювальні – застосовуються для боротьби з перерослими та/або злісними бур'янами. Дозволяють знищувати надземні, і підземні частини рослин, бо препарати цієї підгрупи з високою системною активністю. 
Технічні – застосовуються для розчищення занедбаних земельних площ від небажаної рослинності.

Коли проводити десикацію?

Десикацію проводять у прохолодну вологу погоду у серпні та на початку вересня. Для зернових культур десикацію проводять за 10-15 днів до збирання врожаю, ріпаку та соняшнику – не менше 14 днів, бобових – 7-20 днів, для ранніх сортів – 7-10 днів. При цьому на час десикації культура повинна дозрівати на 80-90%.
Основні умови для проведення десикації:
1. Волога прохолодна погода
2. Нерівномірне дозрівання посівів
3. Сильна ураженість хворобами
4. Велика засміченість

Плюси десикації

десикация • Полегшення збирання врожаю
• Ефективна боротьба зі шкідниками, грибковими захворюваннями рослин та бур'янами
• Можливість планувати дату та термін збирання врожаю
• Якість урожаю підвищується за рахунок зниження вологості в зернах, стеблах та листі оброблюваних рослин
• Зниження часу та витрат на сушіння зерна, а також зменшення витрат палива комбайнів при обмолоті

Мінуси десикації

• Десикація може знизити врожайність за неправильного вибору десикантів, помилках під час підготовки та проведення процесу.
• Якщо проводити десикацію у вітряну погоду, препарат може потрапити на прилеглі території. 

Топ десікантів від компанії Агроленд

1. Десикант Батман від Pest Контактний препарат суцільної дії. Не тільки висушує культури, до яких він застосовується, а й бур'яни, що значно полегшує збирання врожаю зернових культур, соняшника, сої, гороху, картоплі, ріпаку, льону, сорго та бобів.
2. Десикант Альфа-Дікват від Alfa Smart Agro. Контактний препарат суцільної дії. Швидко засвоюється рослинами та забезпечує швидке та рівномірне дозрівання, а також висихання бур'янів. Підійде для зернових культур, соняшника, нуту, сої, гороху, картоплі, ріпаку, льону, сорго та бобів.
3. Десикант Аргумент від Нертуса. Препарат суцільної дії для боротьби з усіма видами бур'янів, що вегетують.