Завдяки своїй унікальній структурі агроволокно створює конкуренцію поліетиленовій плівці, яка багато років використовувалася городниками як укривного матеріалу для отримання раннього врожаю або захисту посадок від поворотних заморозків. Інноваційна технологія дозволила перетворити розплавлені полімери в тонкі нитки, які під впливом сильного повітряного потоку сильно розтягуються. Після чого волокна термічним або водоструминним методом скріплюються, формуючись в полотно.

Екологічно чисте покривне полотно має велику кількість переваг і необхідних властивостей для широкого використання його на підсобних ділянках в різні пори року. Залежно від сезону застосовується агроволокно з різними характеристиками. Про те, як вибрати агроволокно і правильно його застосувати піде далі мова. Пам'ятайте, чим товще агроволокно, тим менше світла воно пропускає, але тим краще воно оберігає від заморозків. Таким чином, на кінець літа і початок осені, краще вибирати найтонше біле агроволокно, а для пізньої осені - найщільніше. 

Переваги агроволокна

Агроволокно ефективно використовується як на відкритому грунті, так і в теплицях.

Завдяки своїй структурі матеріал здатний:

  • рівномірно розподіляти сонячний потік, при цьому захищати рослини від палючих променів і опіків;

  • підтримувати більш високий температурний рівень землі і повітря;

  • пропускати опади у вигляді дощу і утримувати вологу в ґрунті, не допускаючи випаровування вологи.

Переважними характеристиками агроволокна є:

  1. Екологічно безпечний матеріал, не виділяє токсинів.

  2. Тривалий термін служби при правильній експлуатації.

  3. Практичність у використанні і зберіганні.

Види агроволокна

Укривной агроматеріал різниться щільністю, кольором, розміром і призначенням.

Призначення

Садівники і городники застосовують агроволокно для:

  • отримання більш раннього врожаю, вкриваючи тимчасові теплиці і парники;

  • захисту рослин від несприятливих погодних і кліматичних умов;

  • мульчування посадок;

  • укриття від птахів і комах, що знищують посіви і врожай;

  • укутування від замерзання взимку і весняних опіків молодих саджанців, чагарників та інших рослин.

Застосування агроволокна для кожного з перерахованих випадків вимагає ретельного підходу до підбору найбільш підходящих характеристик і параметрів матеріалу, які відрізняються не тільки шириною, довжиною і кольором, але і щільністю. Тут можна ознайомитися з широким асортиментом укривного матеріалу, представленим спеціалізованим аграрним інтернет-магазином Агроленд, де ви зможете підібрати те, що вам необхідно.

Вибір агроволокна по щільності

Одним з критеріїв підбору необхідного матеріалу є щільність.

Найбільш поширені показники, що визначають фактор використання:

  • 17, 19 і 23 г / м2 - для вирощування полуниці та овочів;

  • 30, 50 і 60 г / м2 - для парників і теплиць, укутування винограду, дерев і кущів.

Пропускна світлова здатність матеріалу щільністю 17 г / м2 дорівнює 80%, тому їм можна вкривати висаджену розсаду. Але таке покриття не витримає заморозків. У цьому випадку щільність 23 г / м2 буде більш підходящим варіантом, тому що здатний захистити розсаду при зниженні температури до -5 ° С. Вибираючи щільність агроволокна, рекомендується орієнтуватися на кліматичні умови місцевості, періоду посадки і виду рослин, що висаджуються.

Більш щільний матеріал не підійде для наземного укриття слабкою розсади, бо вона не зможе вирости через тяжкості полотна. Тому варіант агроволокна щільністю 30 г / м2 ідеально підійде для тимчасових парників і теплиць з метою захисту розсади від несприятливих погодних умов. При спорудженні такої конструкції слід врахувати важливий момент: чим вона вища, тим щільніше повинно бути агроволокно. Для утеплення в зимовий період в регіонах з м'яким кліматом захистом винограду, чагарників і молодих дерев буде покривний матеріал щільністю 50, 60, 100 г / м2, з характеристиками якого можна ознайомитися в інтернет-магазині Агроленд  

Вибір агроволокна за кольором 

Відповідно до цього параметром визначається призначення агротканини. Найбільш поширеними є білий і чорний кольори. Менш затребувана двостороння комбінація цих квітів.

Найчастіше на присадибних ділянках використовується агроволокно білого кольору. Воно добре зарекомендувало себе в якості поверхневого укриття насаджень. У холодний період воно вкриває від холодного вітру, мокрого снігу і заморозків, в спекотну літню пору матеріал акумулює пекучі сонячні промені, захищаючи рослини від посухи і створюючи сприятливі умови для вирощування овочевих культур в парниках. 

Біле агроволокно представлено в кількох варіаціях щільності на сайті аграрного інтернет-магазину Агроленд. Щільність агротканини білого кольору може бути менш щільним: 17, 19, 23 г / м2 і легким і більш щільне 30 г / м2, 50 г / м2, і 60 г / м2, що підходить для створення утеплення і тентів над деревами в зимовий період. Матеріал будь-якої щільності пропускає повітря і вологу, при цьому не допуску вимерзання.

C:\Users\IP-User\Desktop\копирайтинг работы\агроволокно\agrovolokno-4.jpg

 

Чорне агроволокно використовується в більшій мірі як мульчують матеріал, що перешкоджає проростанню бур'янів, і для укриття грунту перед посадкою плодових дерев, створюючи оптимальні умови для росту саджанців.

 

Агроволокно чорного кольору щільністю 50 і 60 г / м2 можна придбати в аграрному інтернет-магазині Агроленд. Такий матеріал перешкоджає проростанню бур'янів за рахунок своєї щільності, не пропускає сонячне світло. Підходить для посадки овочевих і ягідних культур в спеціально зроблені розрізи на полотні, яке стелиться безпосередньо на землю.

Комбіноване чорно-біле агроволокно застосовується також як мульчують матеріалу, чорна сторона якого захищає від проростання бур'янів, а біла відображає промені сонця і захищає ґрунт від перегріву, зберігаючи в грунті вологу.

Можливі також кольорові варіанти в жовтій і червоній кольоровій гамі, але вони практично не відрізняються за характеристиками від агроволокна білого кольору. 

Як правильно стелити агроволокно?

При білої і чорної забарвленням стелити на землю можна будь-якою стороною. У разі комбінованого чорно-білого варіанту чорна сторона стелиться вниз, біла догори для відбиття світла і рівномірного освітлення з усіх боків.

C:\Users\IP-User\Desktop\копирайтинг работы\агроволокно\agrovolokno-1-400x200.jpg

Посадка полуниці на агроволокно

Чорно-біле агроволокно як один з кращих варіантів для посадки полуниці. Світла поверхня служить для захисту кореневої системи від перегріву і прискоренню процесу фотосинтезу. Крім цього світла сторона відображаючи світло, сприяє рівномірному дозріванню плодів.

Для посадки полуниці можна використовувати більш бюджетне чорне агроволокно щільністю 60 г / м2. Перед тим як натягнути полотно на грядку, її треба попередньо сформувати. Після цього вже на сформовану грядку необхідно розтягнути агротканина і добре його затягнувши, закріпити по краях металевими шпильками. Далі потрібно зробити розмітки під посадку полуниці.

Далі по розмітками робляться спеціальним пристосуванням надрізи, в які будуть посаджені кущики. Можна використовувати дво- або трьохрядковий метод висадки з відстанню між кущами 35-40 см і міжряддями 50-60 см. В лунки висаджується розсада тільки із закритою кореневою системою. Ягоди на таких грядках достигають набагато швидше, а поливати їх треба набагато рідше. У прополюванні такі грядки практично не потребують. А ягода завжди чиста.