Плівки для теплиць - економічний покривний матеріал, який використовується городниками, фермерами, дачниками для створення оптимальних умов росту культур. Вироби відрізняються універсальністю. Ними не тільки вкривають грунт і теплиці, а й використовують для захисту від опадів різних предметів на вулиці, речей від пилу при проведенні ремонту, застосовують в якості гідроізоляції при будівництві. Багатьох власників городів цікавить актуальне питання: як вибрати плівку для теплиць. 

пленка для теплицы

Відмінні риси

Для парників, грунту використовується поліетиленова, ПВХ і інші типи покриттів. Їх затребуваність обумовлена ​​такими особливостями:

  • економічність. Вартість виробів невисока. Якщо проводити порівняння з ціною на полікарбонат або скло, то купувати продукцію з поліетилену або ПВХ економічно вигідніше;

  • високий показник еластичності. Ця властивість дозволяє використовувати покривний матеріал для парникових конструкцій різних конфігурацій;

  • стійкість до вологи. Вироби не пропускає воду, що допомагає захистити рослини від граду, злив і інших несприятливих атмосферних явищ;

  • відмінна светопропускная здатність і можливість розсіювати сонячне світло. Завдяки цій властивості в теплиці формується теплі і комфортні для росту овочевих, ягідних та інших культур умови;

  • невелика вага і легкість використання, монтажу.

Основний недолік плівкових виробів - недовговічність і нетривалий термін служби. При механічній дії вони можуть втратити свої експлуатаційні якості. Але цю проблему в багатьох ситуаціях можна вирішити. Виробники випускають спеціальний скотч для ремонту з різними параметрами: шириною, довжиною, щільністю.

Використання плівки - найекономічніший і простий спосіб створення парника або тепличної конструкції.

https://images.ru.prom.st/241572932_w640_h640_teplichnaya-plenka-mnogoslojnaya.jpg

В якості альтернативи плівкового покриття виступає агроволокно.

Синтетичне неткане покриття захищає рослини від шкідників і негативного впливу навколишнього середовища. При його використанні культура не упревать і не переохолоджуватися.

Пам'ятайте, чим товще агроволокно, тим менше світла воно пропускає, але тим краще воно оберігає від заморозків. Таким чином, на кінець літа і початок осені, краще вибирати найтонше біле агроволокно, а для пізньої осені - найщільніше.

Види і основні критерії вибору

Немає однозначної відповіді на поширене питання власників приватних будинків і дач, яка теплична плівка краще. Для однієї ділянки і вирощування певних овочів краще придбати матеріал з перфорацією, а для іншої прибудинкової території для отримання великих плодів - покриття з щільністю 150 мікрон. Тому при виборі необхідно уважно вивчити вид, характеристики пропонованого товару враховувати особливості ділянки.

 

Виробники випускають поліетиленову, поливинилхлоридную і інші різновиди покриття. Популярністю користується перший тип. Цей тепличний варіант може мати додаткові властивості. З урахуванням особливостей і методу виробництва поліетиленовий матеріал підрозділяється на стабілізовану, нестабілізованим, армовану, теплоудержуючою.

https://images.ru.prom.st/561186511_w640_h640_teplichnaya-plenka-120.jpg

Щоб визначитися, яку плівку для теплиці вибрати, необхідно вивчити характеристики:

  • зовнішній вигляд і тип. Вироби випускаються у вигляді полотна, напіврукава і рукава. Для виробництва використовується первинне або вторинне сировину;

  • довжина і ширина. Ці параметри підбираються з урахуванням розміру грядки, ділянки землі, яка буде покриватися, або форми, габаритів майбутньої теплиці;

  • товщина. У варіантів з вторинної сировини цей показник становить від 30-40 мікрон, з первинного - в середньому товщина варіюється від 80 до 150 мікрон.

 

Тепличний матеріал реалізується в рулонах. Добре зарекомендувала себе плівка від виробника InterRAIS і українського бренду Планета Пластик. Якщо відсутнє бажання самостійно створювати конструкцію для росту рослин, то можна придбати зручні комплекти для парника «Урожайній» різної площі.