Насичення грунту важлива і відповідальна процедура, оскільки завдяки своєчасності і точності проведення добрива саджанці отримують більше потрібних вітамінів, що дозволяють їм рости швидше і повноцінніше, а грунту - отримувати корисні складові. Сьогодні немає єдиної думки щодо того, якими мікродобривами краще проводити насичення ґрунту корисними елементами. Це можуть бути мінеральні, органічні або синтетичні вітаміни або комплексні, що поєднують в собі кілька типів.

Які речовини краще застосувати, перекопуючи грунт навесні?

Один з найбільш ефективних методів насичення ґрунту це його перекопування, поєднане з додаванням корисних елементів на глибину кореневої системи більшості рослин. Основні рекомендації по насиченню ґрунту навесні:
- для активізації зростання зеленої маси обов'язково в підгодівлю слід включить азотовмісні елементи (сечовина, аміачна селітра);
- особливо поширене внесення перегною, пташиного посліду, гною (обов'язково в розведеному стані для недопущення випалювання рослин);
- для росту плодів і коріння застосовуються такі мінеральні елементи як фосфор і калій;
- також користуються популярністю комплексні препарати, які скомпоновані в необхідних пропорціях для внесення навесні або в інший період.

Весняна посадка обов'язково передбачає внесення корисних речовин в грунт. Однак, вносячи добрива самостійно слід уважно дотримуватися дозування і пропорції, і бажано перед додаванням провести хімічний аналіз ґрунту. Наприклад, якщо калію рослина не візьме більше ніж йому потрібно, то з азотом легко переборщити і саджанець може сильно нашкодити собі.

Комплексні препарати покликані полегшити садівникові його роботу коли прийшла весна, вони ефективно прискорюють ріст і підвищують врожайність. Класифікуються вони в залежності від типу культури, періоду внесення. Також вітаміни в комплексі дозволяють зменшити кратність застосування підгодівлі.

Не варто забувати і про народні методи насичення ґрунту. Багато років ці методи виручали садівників і городників і успішно використовуються донині.

Коли необхідно удобрювати грунт?


Період внесення корисних речовин залежить від деяких факторів, таких як його склад, культура, до якої застосовується добриво. Розрізняють три основних способи додавання удобрювати препаратів:

1. За сніжному покриву на початку весни або наприкінці зими. Плюс цього методу в його простоті, однак він мало ефективний, оскільки багато речовин змиється водою, і немає можливості проконтролювати скільки елементів отримає та чи інша рослина і чи отримає вона його взагалі.
2. Перед посівом або під час процесу. Досить ефективний спосіб, оскільки всі речовини надходять безпосередньо до кореневої системи. Однак слід стежити за дозуванням.
3. Коренева та позакореневе підживлення кущів, дерев. Проводиться різними періодами в залежності від культури.

Слід знати, що по весні потрібно забезпечити зростання коренів рослин. У цьому допоможе калій. За цим йде стимуляція зростання зеленої маси азотними добривами. А вже під час дозрівання врожаю проводять підживлення фосфором.

Треба пам'ятати, що будь-яка підгодівля і додавання корисних елементів проводиться строго за інструкцією виробника, оскільки кожне речовина має різний склад і відсоток насиченості і підходить в різному обсязі для того чи іншого рослини. Основна рекомендація по тому, як правильно збагачувати свою землю - всі корисні елементи вносяться дрібно, не більше 3-х разів за період вегетації і формування плодів. Уникайте внесення підгодовування повною дозою, це тільки зашкодить грунту і рослин в ньому.