Найчастіше теплиці використовують для вирощування овочів, або розсади, трохи рідше - квітів. На ринку представлена ​​величезна кількість моделей теплиць, кожна має свої переваги і недоліки. І немає великого сумніву в тому, що всі плюси і мінуси конкретної моделі обов'язково потрібно зважувати, щоб підібрати для себе дійсно ідеальний варіант.

У чому відмінності сучасних теплиць один від одного

Вибирати підходящу для свого городу теплицю доведеться відразу по ряду ознак.

Виділяють теплиці з конструктивними відмінностями:

- односхилі;

- подвійні;

 -арки;

- в формі краплі;

- багатокутні;

- голландські.

Не варто плутати теплиці і парники - це різні речі. Парники представляють собою як правило переносні конструкції без системи вентиляції, поливу, обігріву.

Всі теплиці також бувають:

1. Універсальні.

2. Для вирощування овочевих культур.

3. Для вирощування розсади.

4. Квіткові.

Також звертайте увагу на сезонне призначення теплиці: є літні та зимові варіанти. Велике значення на ціну роблять матеріали виготовлення: скло, полікарбонат, пластик, плівка.

Конструктивні відмінності

У найпершу чергу доводиться визначатися з конструктивними особливостями майбутньої теплиці.

Односхилі відрізняються тим, що, як правило, легко прилаштовуються до стін капітальних споруд. В результаті виходить істотна економія на будівельних матеріалах, а іноді навіть обігріві (якщо теплиця приєднується до стіни опалювального будинку, то тепло частково проникає і всередину неї).

односкатная теплица

Подвійні моделі більш підходять для суворого клімату зі сніговими зимами. Адже дах у вигляді будиночка більш практична в плані витримування тиску на неї чиниться. Такі моделі також відрізняються більш рівномірним прогріванням по всій площі.

двускатные теплицы

Поступово пальму першості на дачних ділянках забирають собі арочні конструкції. Ці теплиці привертають дуже простим монтажем, а також можливістю будувати на будь-яку довжину, оскільки укриття збирається з секцій за типом конструктора. Єдиним недоліком, з яким доведеться миритися, виглядає тільки нерівномірна висота всередині, що не дозволяє вирощувати деякі види витких культур.

арочные теплицы

Краплеподібні теплиці вже більш рідкісні, але багатьох підкуповують в першу чергу тим, що забезпечують рівномірне освітлення і прогрівання на будь-якій ділянці всередині. Вони ж підходять для вирощування всіх видів витких рослин.

Багатокутні і голландські теплиці в приватному садівництві - велика рідкість. Ці теплиці, звичайно, дуже ефективні, проте відрізняються особливою конструктивною складністю і для штучного вирощування економічно невигідні.

Призначення

Великих відмінностей між овочевими та квітковими теплицями годі й шукати. Основні відмінності будуть стосуватися хіба що форми, яка підійде для овочів, але гірше для квітів і навпаки.

А ось розсадні теплиці будуть унікальні тим, що мають ряд систем для вирощування рослин практично в ідеальних умовах. У таких конструкціях буде присутній система точного регулювання вологості, автоматичні системи поливу, пристрій для відстеження і регулювання температури.

Сезонність

Нарешті, серйозні відмінності стосуються сезонності теплиць. У більшості ситуацій на городах встановлюють теплиці тільки на теплу пору року. У середній смузі вони дозволяють продовжити городні роботи на 2-3 місяці на рік (приблизно з квітня по жовтень).

Інша справа - цілорічні теплиці. Очевидно, що в такому випадку в них повинна бути передбачена система обігріву, яка включається на зимовий період. А щоб цикл вирощування садових культур не припинявся, зимові теплиці також доповнюються системами безперебійної подачі води, досвічування і вентиляції.

Найпопулярніший сьогодні варіант

Одним з найпопулярніших сьогодні варіантів є теплиці з полікарбонату. Вони досить дешеві, тому доступні більшості садівників. Також вони дозволяють легко створювати майже всі конструктивні види теплиць: арочні, каплевидні, односхилі і подвійні.

Багато звертають увагу на їх практичність - полікарбонат відмінно справляється з температурними перепадами, володіє достатнім рівнем прозорості та досить довговічний сам по собі.

Вітчизняний або закордонний виробник?

Варто звертати увагу на кілька основних характеристик при виборі собі теплиці. Частина з них або все в сукупності і будуть говорити про високу якість товару або якихось його недоліки.

  1. По-перше, велике значення відіграє досвід виробника. Як правило, зарубіжні компанії реально мають віковий досвід виробництва теплиць, так як вирощування культур в закритому грунті - там норма. Але і вітчизняні компанії вже підтягуються випереджаючими темпами.
  2. По-друге, візуальна оцінка якості дверей і кватирок - вони повинні примикати до остову максимально щільно.
  3. По-третє, надійність конструкції - з огляду на особливості клімату України.
  4. Всі полички, гачки і основні елементи закріплені якісно - не стирчать саморізи, немає грубо відпиляних частин і т.д.

Мабуть, це і буде останньою деталлю, з якої потрібно чітко визначених при виборі своєї теплиці.

Безумовно, більшість вітчизняних виробників мають вагому перевагу - невисоку ціну. Але нерідко від цього страждає якість. А зарубіжні майже завжди відрізняються відмінною якістю в усіх деталях, але більш високою ціною.