Родентициди – засоби від гризунів

Під час вирощування та після збирання врожаю кожен фермер стикається не тільки з інфекціями та комахами-шкідниками, але також із гризунами. Вони, в свою чергу, завдають шкоди врожаям та його запасам поруч із іншими шкідливими організмами. Але, незважаючи на це, ефективний спосіб боротьби з ними також знайшли.
Для захисту складів, сховищ, територій зернопереробних підприємств та посівів розробили спеціальні хімічні засоби – родентициди. Це ефективні препарати контролю мишовидних гризунів. Виробниками таких препаратів є Нертус, Syngenta, Ukravit, BASF. Перед тим як здійснити покупку, рекомендуємо Вам ознайомитись з їх особливостями для вибору найбільш відповідного. Залежно від класифікації вони бувають наступні:

Препаративна форма родентицидів

родентициды

• Розчин. В цьому випадку вам необхідно самостійно приготувати принаду. Для цього беруть кормовий наповнювач (очищене зерно, крупи, гранульований комбікорм, каші, овочі, м'ясний або рибний фарш, інші привабливі для гризунів продукти) та атрактивні речовини, змішані з препаратом (олія, цукор-пісок та ін.). Прикладами таких родентицидів є: Мишолов від Нертус, Номайс від Alfa Smart Agro, Ромфея від Дар Агро, Бродивіт та Бромавіт від Ukravit та ін.
• Брикети. Відразу готові до вживання гризунами. Їх плюс у тому, що вони не розмокають і не пліснявіють. Прикладами таких родентицидів є: Шторм від BASF, Капкан від Ukravit, Багіра, Талон від Syngenta та інші.
• Гранули. Як правило, у цьому виді вони вважаються вже підготовленими. Зазвичай їх розкладають у місцях, де гризуни. Прикладами таких родентицидів є Ратимор, Смерть гризунам, Талон від Syngenta та інші.
• Зернова форма. Не вимагає підживлення гризунів перед закладанням принади. Прикладами таких родентицидів є: Капкан та Багіра від Ukravit та інші.
• Тістоподібна приманка. Вже готова до застосування та не потребує додаткових приготувань. Запакована у фільтр пакети. Прикладами таких родентицидів є: Антищур від Ukravit та інші.

Місця використання родентицидів

• У житлових приміщеннях.
• У допоміжних приміщеннях (складах, сараях тощо)
•    На вулиці

Вплив родентицидів на гризуна

Гостра дія. Приводять до швидкої загибелі гризунів (від півгодини до доби). До складу таких препаратів входять сильнодіючі речовини – стрихнін, бродіфакум, миш'як. Використовуються спеціалізованими службами для термінового позбавлення від щурів і мишей. Основний недолік – швидке визначення причини загибелі гризуна його родичами, які відмовляються від поїдання принади.
Хронічна дія (антикоагулянти). У процесі поїдання препарату в організмі тварини відбувається накопичення отруйних сполук. У міру досягнення їхньої критичної кількості відбувається загибель гризунів. Тварини не пов'язують загибель родича з принадою та продовжують поїдати її. У цю групу віднесено майже всі препарати, що продаються для побутових потреб.
Більшість родентицидів надають кишкову дію гризунів, тобто діють через систему травлення. Родентициди нового покоління містять антикоагулянти – особливі хімічні речовини, що накопичуються в організмі гризуна. Оскільки гризун не спостерігає у себе різкого погіршення самопочуття, то у нього не розвивається страх принади. Він знову поїдає її, накопичуючи отруту в організмі.

Переваги родентицидів

1. Ефективна дія
2. Різні форми
3. Широкий спектр використання
4. Мають у складі елементи, що утримують неприємний запах після загибелі гризуна
5. Не викликають резистентності

Недоліки родентицидів

1. При неправильному використанні можуть бути небезпечні для оточуючих
2. Можуть бути з'їдені членами сім'ї
3. Деякі препарати мають неприємний запах

Види родентицидів за токсичністю

• Перший (надзвичайно небезпечний) та другий (високонебезпечний) класи – вони заборонені для використання в домашніх умовах та підходять лише для промислового виробництва.
• Третій клас – помірно небезпечні родентициди, які можна використовувати самостійно, але лише дотримуючись усіх заходів безпеки.
• Четвертий клас – малонебезпечні речовини, які підходять для застосування в домашніх умовах. Зазвичай вони випускаються у формі готової принади.
Важливим під час застосування є дотримання рекомендацій виробника!
Співробітники інтернет-магазину Агроленд завжди готові відповісти і проконсультувати з питань, що цікавлять, за телефонами +38 098-390-00-77 або +38 050-391-25-03