Інсектициди: види та особливості

Абсолютно кожен фермер прагне отримати великий неушкоджений якісний урожай. Однак на різних етапах вирощування виявляються проблеми з бур'янами, хворобами та шкідниками. Останні можуть не тільки порушити зростання та презентабельний зовнішній вигляд культури, а й у неконтрольованих обсягах взагалі знищити посадки. Ідеальним рішенням у боротьбі зі шкідниками стануть інсектициди.
Інсектициди – це препарати для профілактики та боротьби з комахами-шкідниками. На сьогоднішній день існує низка інсектицидів, які впливають як на дорослу особину, так і на личинки та яйця. Найбільш популярними брендами серед інсектицидів є Alfa Smart Agro, Ukravit, Syngenta, Сімейний Сад та інші, товари яких можна купити в інтернет-магазині Агроленд.
Інсектициди бувають різних видів, тому перед покупкою варто розібратися, який буде найбільш вдалим у вашому випадку.

За способом дії виділяють наступні:

инсектициды

Контактні. При взаємодії шкідника чи його частини тіла препарат починає діяти. Особливістю такого виду інсектициду є те, що захищаються лише оброблені частини рослини, але при цьому він не вбрається у рослини.
Системні. Вони вбираються надземною та кореневою частинами та розносяться по всій рослині. У результаті гинуть шкідники, які мешкають усередині рослини, а також ті, що харчуються стеблами та листям.
Кишкові. Впливають на шкідника через систему травлення, потрапляючи разом із соком або листям рослин.
Респіраторні (фуміганти). Проникають в організм комах через дихальні шляхи у вигляді газу. Використовуються на складах, де зберігаються зернові запаси.

За спектром дії:

Суцільної дії. Знищують різні види шкідників, можуть уражати нешкідливих комах.
Вибіркова дія. Впливають на шкідників певного виду. Такими препаратами є: акарициди – для боротьби з кліщами, нематоциди – для боротьби з круглими хробаками (нематодами).
Важливо пам'ятати, що інсектициди – це хімічні препарати, тому застосовувати їх слід згідно з інструкцією, дотримуючись заходів безпеки. Крім того, використання правильних норм зменшуватиме ймовірність появи резистентності (стійкості) у шкідників. Під час обробітку культур слід використовувати засоби захисту.

Відповідно до класифікації ВООЗ, інсектициди бувають 4 класів:

1-й клас – це надзвичайно небезпечні речовини, які застосовуються лише для обробки складських та нежитлових приміщень. Після обробки обов'язково слід провітрити.
2-й клас – високонебезпечні хімікати, які заборонені для обробки сільськогосподарських культур.
3-й клас – помірно небезпечні інсектициди з низькою токсичністю для людини, які можуть застосовуватись на полях, у садах та городах.
4-й клас –препарати з низьким рівнем токсичності, вони швидко руйнуються, тому підходить для обробки плодових культур.

Топ 5 інсектицидів від аграрного магазину Арголенд

1. Інсектицид Верімарк від FMC. Застосовується для краплинного зрошення і захищає від широкого спектру сисних і листогризучих шкідників овочевих культур відкритого та закритого грунту. Контролює такі види шкідників: блішки, мухи, білокрилка, попелиця, мінуючі молі, види лускокрилих, жуки листоїди.
2. Інсектицид Мовенто від Bayer. Препарат стійкої дії для захисту яблуні, груші, томатів, огірків, капусти, сої, цибулі. Контролює такі види шкідників: кліщі, трипси, цикадки, попелиця, білокрилка, щитівка.
3. Інсектицид Наповал від Alfa Smart Agro. Препарат контактно-системної дії для захисту картоплі. Контролює такі види шкідників: колорадський жук та його личинки, попелиця, трипси.
4. Інсектицид Оперкот Акро від Хімагромаркетинг. Препарат системної, контактної та контактно-кишкової дії проти широкого спектру сисних і листогризучих шкідників. Контролює такі види шкідників: попелиця, цикадки, клопи, колорадський жук, білокрилка, блішки, пильщики та інші.
5. Інсектиці Пірінекс Супер від Adama. Препарат контактно-шлункової дії для боротьби з багатьма видами сисних і листогризучих шкідників. Контролює такі види шкідників: трипси, кліщі, п’явиці, попелиця, совки та інші.
Співробітники інтернет магазину Агроленд завжди готові відповісти і проконсультувати по питаннях, що цікавлять за телефонами +38 098-390-00-77 +38 050-391-25-03
Агроленд – на захисті культур від шкідників!