Картопля схильна негативному впливу шкідників і хвороб. Це призводить до істотного зниження врожайності. Вирішити проблему допоможе застосування спеціальних препаратів, призначених для обробки бульб перед посадкою. Асортимент подібних засобів величезний. Тому важливо розібратися, як вибрати протруйник правильно. 

Види протруйників

Застосування протруйників для картоплі допомагає підвищити захисні властивості рослини, знизити трудовитрати на догляд під час вирощування, підвищити врожайність. Виділяють три основних їх види:

  1. Для боротьби зі шкідниками. Запобігають ураженню культури колорадським жуком, проволочником і іншими шкідливими комахами.

  2. Захист від хвороб. Допомагають виключити ймовірність зараження рослин шкідниками, а також поширеними захворюваннями: фітофторозом, паршею, фузаріозом, гниллю та іншими.

  3. Комплексні засоби. Вони не тільки забезпечують повноцінний захист рослини, а й стимулюють його активне зростання, а також знижують вплив негативних погодних умов.

 

Вибирати протруйник варто виходячи з умов вирощування культури. Якщо вони несприятливі, рекомендується віддати перевагу засобам, які мають потрійним ефектом. Для додаткового захисту рослин застосовують агроволокно. Їм накривають картопля після входів. Пам'ятайте, чим товще агроволокно, тим менше світла воно пропускає, але тим краще воно оберігає від заморозків. Таким чином, на кінець літа і початок осені, краще вибирати найтонше біле агроволокно, а для пізньої осені - найщільніше.

Протруйники від шкідників

Виробляються на основі інсектицидів системної дії. Вони прості в застосуванні, економічні та повністю безпечні. Травлення картоплі подібними засобами не приведе до втрати смакових якостей коренеплодів. Найпопулярніші препарати цієї групи:

  1. Матадор Макс

  2. Табу. 

  3. Командор гранд. 

Все протруйники мають відповідні сертифікати якості та безпеки. Забезпечують захист до 2 місяців з моменту появи сходів. Продаються у вигляді концентратів. Досить приготувати робочий розчин так, як це вказано в інструкції, і обробити їм посадковий матеріал за допомогою пульверизатора.

3.jpg

Протруйники від хвороб

Запобігти розвитку хвороб на картоплі допоможуть склади, в які входять фунгіциди. Ці речовини успішно борються з патогенними бактеріями і грибковою інфекцією. Серед найбільш затребуваних виділяють:

1. Эместо Квантум. 

2. Тирана. 

3. Максим. 

Обробка бульб перед посадкою такими протруйниками дозволить впоратися з патогенною мікрофлорою, яка ховалася в насіннєвих бульбах. В результаті рослина росте здоровим і міцним, забезпечує великий урожай.

4.jpg

Комплексні засоби

Більшість фермерів воліє застосовувати багатофункціональні протруйники для картоплі. Вони містять у собі не тільки інсектициди і фунгіциди, але і речовини, що стимулюють ріст рослини. В результаті вдається захистити рослину від негативних впливів і прискорити плодоношення.

Найбільш ефективним протравлювачем цієї групи визнається Селест Топ. Він успішно справляється з ризоктониозом, фузаріозом, антракнозом і паршею. Забезпечує захист від небезпечних комах. Підвищує врожайність в кілька разів. Перевагою препарату стає повна відсутність резистентності.

Травлення картоплі - обов'язковий етап догляду. У сучасній екологічній обстановці зберегти урожай без застосування спеціалізованих препаратів практично неможливо. Компоненти протруйників не накопичуються в плодах, а тому вони не зможуть зашкодити здоров'ю людини.