Цим терміном називають хімічні препарати для знищення рослин. Гербіциди поділяються на дві групи в залежності від їх дії:

  1. Ті, що вбивають всю рослинність. Застосовуються для знищення рослин у промислових зонах, на дорогах різного призначення, аеродромах, водоймах, каналах та інших об'єктах.
  2. Ті, що знищують певні види рослин. Такі гербіциди використовуються для знищення бур'янів, які перешкоджають росту сільськогосподарських культур.
     

Такий розподіл гербіцидів є досить умовним. Залежно від внесених доз, їх дія змінюється в ту чи іншу сторону. У малих дозах деякі види гербіцидів здатні навіть провокувати ріст рослин.

Коли потрібно застосовувати гербіциди

Препарати поділяються ще на два види. Цей розподіл пов'язаний зі строком їх внесення. Одні потрібно застосовувати до появи сходів. Такі гербіциди звуться «досходові». Інші використовують після появи сходів, і називаються «післясходові».

Досходові пестициди

Обприскують  через 3-4 дні після посіву. Бур'яни починають проростати саме в такий строк. Для обробки сільськогосподарських культур найчастіше використовують «Дуал голд» та деякі інші препарати. Не можна проводити обприскування, якщо верхній шар ґрунту недостатньо зволожений. Обробка пересушеного ґрунту не дасть очікуваного ефекту. Температура повітря має бути не вище 24 градусів.

Післясходові гербіциди

Застосування таких пестицидів має переваги. Агроном може точно визначити час, коли краще вносити гербіциди. Він також може підібрати потрібний засіб і пропорції, залежно від видів пророслих бур'янів. З метою економії часу багато сільгоспвиробників використовують пестициди упереміш з добривами або регуляторами росту.

При використанні післясходового препарату слід врахувати:

  • Ступінь стійкості сільськогосподарської культури до препарату;
  • Фазу росту бур'яну;
  • Дієвість пестициду;
  • Дозування препарату.

Також важливо врахувати погодні умови.

Коли застосовувати гербіциди для різних культур

Для захисту культур використовуються різні препарати. Також визначено строки, коли вносити гербіцид для даної культури, щоб він діяв найбільш ефективно. Розглянемо приклади використання препаратів з найпопулярнішими у нас культурами.

Гербіциди для томатів:

Гербіциди для капусти:

Гербіциди для столового буряка:

Як вносити гербіциди

Сільгоспвиробнику важливо знати не тільки про те, коли потрібно вносити гербіциди, а й способи їх внесення. Існують різні методи внесення пестицидів. Є три основних:

1. Обприскування.

Це один з найпопулярніших способів знищення бур'янів. Звичайне обприскування роблять як на присадибних ділянках, так і на великих площах сільськогосподарського призначення. Застосовують для цього емульсії і суспензії, а також рідкі нерозведені препарати.

Для обробки великих площ під льон застосовується крупно-крапельне обприскування.

Зернові культури обприскують дрібно-краплинним методом.

2. Запилення.

Цей спосіб застосовується вкрай рідко, через великий дефіцит ефективних препаратів. Для цього методу підходить ціанамід кальцію.

3. Внесення гранул.

Найпрогресивніший і ефективний метод, безпечний для культур. Гранули активуються поступово, їх дія не переходить на прилеглі ділянки.

Препаратів для знищення бур'янів стало багато. Сільскому жителю нелегко розібратися в цьому різноманітті засобів. Але доведеться уважно вивчити інструкції, щоб точно знати, коли обробляти гербіцидами ті чи інші культури. І головне - дотримуватися всіх заходів безпеки.