Посадка розсади полуниці

Незважаючи на те, що літній сезон з його ягідними дарами добігає кінця час задуматися про посадку розсади полуниці до наступного року. Для того щоб плоди порадували розміром, смаком та кількістю необхідно підготувати ґрунт до посадки.
З середини серпня по першу половину вересня (15 серпня-20 вересня) чудовий час для осінньої посадки полуниці. В цей час вже є достатня кількість розсади та часу для її висаджування. Перед тим як висаджувати полуницю необхідно заздалегідь обробити ґрунт. Він має бути з помірним вмістом вологи та невеликою кількістю піску чи глини. Його рихлять і перекопують, вносять необхідні добрива та старанно поливають. pH ґрунту має бути близьким до нейтрального (тобто не менше 5,5 і не більше 8). Також він повинен мати високий вміст гумусу (близько 3%).
Визначити кислотність ґрунту можна за допомогою звичайного столового оцту. Візьміть трохи землі з ділянки та капніть на неї кислотою. Якщо з'являться бульбашки, значить, у грунті є вапно і його кислотність нейтральна. Якщо ніякої реакції немає — ґрунт кислий. А також можна визначити кислотність спеціальним приладом – pH-метром. На кислотність ґрунту також вказує наявність дикорослих культур, як подорожник, м'ята польова, хвощ, кінський щавель, жовтець повзучий. А також – бурий наліт на каменях та доріжках та ґрунт із відтінком іржі.

Особливості ділянки для полуниці

Не менш важливим елементом є ділянка посадки. Вона повинна відповідати наступним характеристикам: рассада клубники
Бути добре освітленою. Щонайменше 7-8 годин на день. Інакше плоди будуть дрібнішими та кислішими. Рослина в погано освітленому місці розвиватиме листя, а не ягоди і помітно відставатиме в дозріванні. На затіненому місці, оточеному кущами чи деревами, полуниця теж росте.
Не продуватися вітром.
Мати рівень ґрунтових вод не вище одного метра. Коріння полуниці може загнити при тривалому перезволоженні ніжні. Якщо ваша ділянка з високим заляганням ґрунтових вод – садіть полуницю на насипних грядках заввишки 15-20 см.
Розташовуватись на рівному місці. Добре, якщо є невеликий ухил у південно-західному напрямку. Ряди розташовуйте не вздовж, а поперек ухилу. Це допоможе утримати весняні талі води, а під час сильних дощів не змиватиметься верхній родючий шар. Не садіть полуницю на крутих схилах, а також у низинах, де відбувається скупчення холодного повітря.
Бути очищеною від багаторічних бур'янів — пирію, осоту та інших. Для цього слід використовувати гербіциди, які можна купити в інтернет-магазині Агроленд.
Полуниця бере з ґрунту багато елементів, тому її рекомендується пересаджувати через 4-5 років на нове місце. Крім того, ягоди будуть дрібнішими і врожайність може дуже сильно знизитися. На колишнє місце її повернути можна не раніше ніж за 4 роки.
Для цієї рослини дуже важливим є дотримання сівозміни. Найкращими попередниками є: цибуля, часник, морква, зелень, бобові та сидерати, часник. Не садіть ягоду після пасльонових, складноцвітих культур, томату, огірка, картоплі, ріпи, перцю, редиски, баклажану. Тому що вони залишають після себе бідний грунт як на поживні речовини, так і на вологу, а також можуть заразити ґрунт грибковими захворюваннями або гниллю.
При посадці в ґрунт викопують ямку, глибиною близько 30 см. Інтервал між кущами повинен становити не менше 50 см. Чим ближче відстань, тим ягоди будуть дрібнішими. Перед посадкою грунт слід полити водою з розрахунку 10 м2. Для високого врожаю та хорошого приживання розсади необхідно перед посадкою внести добрива. На 1 м2 додають 8 кг гною (можна компосту), 60 г суперфосфату, 25 г калійної солі і 15 г хлористого калію. За умови, що грунт готується за тиждень до посадки, в нього вносять перегній (близько 6 кг) або компост, що перепрів, близько 8 кг і 25 г сірчанокислого калію. Склад слід рівномірно розподілити у грунті.

Догляд після посадки полуниці

Слід також подбати про подальше зростання полуниці на вашій ділянці. Спочатку зростання слід внести фосфор, який необхідний рослині для укорінення. Після нього для рясного плодоношення слід вносити Кальцій, Калій та Азот. Норми внесення будуть вказані виробником. Якщо ж у вас немає можливості купити добрива на певні мікроелементи, то ви можете скористатися комплексними – Байкал ЕМ, Майстер-Агро для плодово-ягідних, Стимовіт для ягід, Фертіс НПК 12-8-16+МЕ для лохини та садових ягід, Смарт Гроу (SmartGrow) Ягоди тощо. Щоб збільшити розмір та якість плодів, рекомендуємо скористатися стимулятором росту Beneflor (Бенефлор).
Не можна обробляти ґрунт хімічними та біологічними препаратами одночасно, інтервал між обробками повинен бути не менше 14 днів!
З огляду на всі ці рекомендації, полуниця порадує вас чудовим урожаєм!
Якщо у вас виникли питання, співробітники інтернет-магазину Агроленд завжди готові відповісти і проконсультувати з питань, що цікавлять, за телефонами +38 098-390-00-77 або +38 050-391-25-03