Внесення добрив для овочів у серпні

За літній сезон рослини втрачають велику кількість сил під час росту та плодоношення. Щоб їх відновити, а також отримати добрий урожай до кінця осені і наступного року необхідно внести добрива у серпні. У цей період грунт ще теплий, дощів практично немає, в результаті чого поживні елементи набагато швидше засвоюються ніж взимку. Серпневі підгодівлі допоможуть рослинам підготуватися до зими і збільшити їх стійкість до стресів.

Чим підгодувати овочі?

подкормка овощей
У серпні в рослин висока потреба у Фосфорі. Він стимулює синтез нуклеопротеїнів та нуклеїнових кислот, завдяки чому розвивається коренева система, стає кращою закладка квіткових бруньок і надалі посилюється врожай. Крім того, підвищується якість плодів, кількість сухих речовин та цукрів. Найбільш поширеним варіантом підвищення Фосфору є простий і подвійний суперфосфат. Однак варто бути готовим до того, що вони не дуже добре розчиняються у воді, внаслідок чого їх вплив може початися через деякий час (пару місяців). Тому вносити такі підживлення слід у травні-червні для того, щоб результат потішив у серпні.
Ще одним важливим елементом для рослин стане Калій. Він важливий для рослин у період закінчення вегетації, оскільки сприяє формуванню клітинних стін та підтримує тургор. У плодах підвищується кількість вітамінів та речовин, корисних людині. Через те, що цей елемент рухомий у ґрунті, його запаси через дощі вичерпуються із ґрунту до серпня. Тому його життєво необхідно вносити для огірків, кабачків, гарбуза. Для цього можна використати Калімагнезію, Сульфат калію, Монокалійфосфат. Ще одним варіантом може стати Хлорид калію, але іони хлору в ґрунтових розчинах призводять до її засолення та погано впливають на більшість рослин, крім лугів. Калієва селітра відмінне калійне добриво, якщо ще продовжується зростання плодів. Насамперед рослини з нього засвоюють калій, а азот викликає підвищення розміру плодів та збільшення їх кількості. Особливо добре на калієву селітру реагують гарбузові культури. Коли плоди вже дозрівають, калієву селітру краще не використовувати.
Не варто забувати і про необхідні для рослин мікроелементи. Найбільшу потребу пасльонові культури відчувають у Магнії. Внесення Каліймагнезію, Сульфат і Нітрат магнію продовжить вегетацію, що сприятиме зростанню та дозріванню плодів. У той же час у ґрунті калій та магній можуть бути антагоністами. Тому, калійні та магнієві підживлення краще рознести у часі, проводячи, наприклад, підживлення калійними добривами під корінь, а магнієвими – по листку.
Кальцій і бор необхідні розвитку опорних тканин і репродуктивної системи. Для їхнього відновлення в рослинах слід використовувати Кальцієву селітру, Хелати Кальцію, Хелати Бору.
Марганець бере активну участь у виділенні кисню при фотосинтезі та розщепленні води. Порушення системи фотосинтезу призводить до різкого зменшення вмісту вуглеводів у рослині, особливо в кореневій частині, що є ключовим фактором уповільнення росту кореневої системи рослин. Усунути дефіцит допоможе Сульфат марганцю (марганцевий купорос).
У серпні зростання рослин сповільнюється і потреби у великій кількості азоту немає. Його надлишок призведе до того, що рослина відновить зростання пагонів, уповільнивши дозрівання плодів та посилить накопичення в них нітратів. Тому рекомендується використовувати в мінімальних дозах добрива з дуже невеликим вмістом Азоту, такі як Аммофос, Калієву, Магнієву та Кальцієву селітри.
Багато життєвоважливих функцій рослини, на кшталт реакцій з ферментами та виробництва хлорофілу, фіксування азоту, загальних процесів розвитку, а також метаболізму залежать від Заліза. Без Заліза рослина просто не може функціонувати так, як має бути. Для повноцінного життя рослини та відновлення його дефіциту необхідна аміачна селітра, нітроамофоска, Хелатин Заліза.
Ще одним елементом є Цинк. Він пов'язаний із гормоном росту, ауксином – низькі рівні ауксину викликають затримку росту листя та пагонів. Він відіграє важливу роль в утворенні та активності хлорофілу, і він бере участь у синтезі білка. Цинк також важливий для вуглеводного обміну і відіграє важливу роль у поглинанні вологи (рослини з нормальним харчуванням цинку Хелати Цинку, Сульфат цинку, Оксид цинку, Оксисульфат.
подкормка овощей

Симптоми нестачі поживних елементів рослини

• Дефіцит Марганця – на повноцінно розкритому листі жовтіють краї.
• Дефіцит Заліза – спочатку жовтіє лист між жилками, першими змінюють колір молоді листочки, а потім жовтизна переходить на ранні листи, розташовані нижче по стеблу.
• Дефіцит Азоту – проявляється хлороз листя, неприродньо світлого зеленого кольору листової пластини.
• Дефіцит Магнію – на листі утворюється жовте обрамлення, що переходить у червоно-фіолетовий тон, з'являються плями, а потім вони взагалі починають опадати.
• Дефіцит Фосфору – листя стає бронзового тону.
• Дефіцит Калію – листя стає фіолетово-блакитного кольору, рослини гальмують у рості.
• Дефіцит Цинку – пригнічується зростання стебла – у куща не розвиваються міжвузля, він набуває вигляду «розетки».
• Дефіцит Кальція – призводить до повного відмирання точки зростання, в поодиноких випадках вона все ж таки залишається, але обсипається зав'язь.
• Дефіцит Бору – втрата зав'язі.

Правила підживлення овочевих

1. Заборонено підгодовувати рослини на сухий ґрунт. Не важливо, що ви удобрюєте, тільки після якісної протоки слід вносити препарати чи органіку.
2. Необхідно дотримуватись інструкцій виробника та вносити рекомендовані норми добрива.
3. Погода не повинна бути вологою або спекотною. Удобрювати рослини слід у похмуру та суху погоду, або ж у вечірній час доби.
Найбільш поширеним серед фермерів є внесення універсального добрива Фертіка, яке містить комплекс необхідних макро- та мікроелементів у оптимальному співвідношенні для рослин.
Співробітники інтернет магазину Агроленд завжди готові відповісти і проконсультувати по питаннях, що цікавлять за телефонами +38 098-390-00-77 +38 050-391-25-03