Готуємо ґрунт до зими

Сезон врожаїв вже добігає кінця, а отже пора подбати про те, щоб підготувати ґрунт до зими. Осінні роботи є важливими для майбутнього врожаю, особливо для тих, хто намагається вирощувати органічну продукцію. Які дії для цього потрібно зробити, читайте у цій статті.

Очищення ґрунту

подготовка компоста

Спочатку необхідно очистити грядки від бадилля та бур'янів, тому що в них можуть ховатися шкідники та гризуни під час перезимівлі. Позбутися зайвої рослинності на городі можна двома способами:
• Використанням гербіцидів. Ці препарати допоможуть позбутись небажаної рослинності. Купити гербіциди ви можете в інтернет магазині Агроленд. 
• Приготування компосту. В цьому випадку доведеться витратити чимало часу на збирання небажаної рослинності, але результат виправдовує витрачені зусилля. Оскільки городник отримує поживний субстрат, який надалі може збільшити родючість.

Поліпшення структури ґрунту

Для покращення родючості ґрунту, його необхідно удобрювати. Для цього використовують комплексні мінеральні добрива з фосфором та калієм, наприклад Хелатин Калій чи Хелатин Фосфор Калій, Оракул колофермин калій. Також чудово підійде нітратоамофоска під основну обробку. Якщо ділянка засівається не щороку, то скоротити кількість внесених добрив можна до одного разу на три-чотири роки.
Якщо грунт глинистий, то в нього крім добрив вносять золу, пісок, компост і листовий перегній. Це дозволяє такому виду ґрунту стати пухким і водопроникним. У піщані грунти додають компрес, що перепрів, листовий перегній або тирсу. Це допоможе затримати у землі вологу. А кислі ґрунти нейтралізують за допомогою крейди, доломітового борошна або вапна.
Також слід контролювати кислотність ґрунту (pH). Це важливо, оскільки вона впливає засвоєння рослиною поживних речовин. Нормальні показники pH становлять від 6,5 до 6,8.
Крім того, восени необхідно перекопати ґрунт. Зазвичай це роблять лопатою чи вилами. Однак варто врахувати один фактор, якщо на ділянці багато дощових черв'яків, то необхідно перекопувати вилами. Оскільки лопата порушить життєдіяльність хробаків – творців гумусу.

Загалом існує два види перекопування ґрунту:

вскапывание огорода

• Безвідвальний. Викопану грудку землі не перевертають і не розбивають. За такого методу зберігається природна мікрофлора грунту.
• Відвальний. Ком землі перевертають і закладають верхній шар на глибину багнета лопати. При такому способі перекопування ґрунту насіння бур'янів сильно заглиблюється і взимку не може прорости, а личинки комах-шкідників, навпаки, опиняються на поверхні ґрунту і гинуть із настанням морозів.

Альтернативний спосіб обробітку ґрунту

І тут висаджують сидерати. Сидерати – одна або кілька однорічних культур (суміш), які швидко нарощують зелену масу та розвивають потужну кореневу систему. Коренева система трав проникає в глибокі шари ґрунту, розпушуючи та збагачуючи його склад. Наземна частина рослин служить для снігозатримання, використовується як мульча при скошуванні, закладається в ґрунт (зелене добриво).
При правильній сидерації можна навіть вирощувати той самий овоч на одній і тій же грядці з року в рік. Для того щоб ваші старання не зникли даремно, потрібно дотримуватися двох основних правил:
1. Думайте про попередні та майбутні посадки.
2. Не закопуйте підрослі сидерати у ґрунт. Це зайва праця та марна справа. Ваше завдання — посіяти сидерати та забезпечити їх зростання, а бактерії, черв'яки та їхні товариші самі перероблять зелену масу у необхідні ґрунті речовини.
Сидерати використовують виходячи з призначення та бажаного кінцевого результату:
• Розпушування ґрунту – ідеально розпушують важкий ґрунт на городних грядках жито, гірчиця, овес, ріпак.
• Дезінфекція ґрунтового ґрунту від патогенних захворювань овочевих культур – застосовується підзимовий посів суміші культур, куди входять ріпак, гірчиця, чорнобривці, календула та овес.
• Підвищення родючості ґрунту – суміш вікі з вівсом або житом, гірчиці з бобовими культурами, люцерна, буркун.
• Мульчування – фацелія, віка, люцерна.
Висаджувати сидерати слід за 4 тижні до початку заморозків. Посів трав сидератів можна виконувати врозкид або рядами підготовлені грядки після осіннього збирання врожаю.

Підготовка дерев та кущів до зими

обработка деревьев железным купоросом

Молоді дерева з ніжною корою потребують захисту, який слід проводити пізно восени, з початком перших холодів. Для цього слід обв'язати стволи лапником (ялиновими гілками). Він пропускає до дерева кисень і створює парникового ефекту. Від нападів на дерево зайців і мишей допоможе прив'язаний до стовбура полин, який їх відлякуватиме своїм запахом.
Дерева слід також як і грунт обробити калієм, залізним купоросом та інсектицидом Брунька.
Якщо гілки дерев і кущів не міцні, слід зробити рогатини для підпірки. Це дозволить рослині витримати шари снігу та не зламатися під їхньою вагою.
Полуницю слід обрізати, видалити бур'яни та закрити товстим шаром соломи. Це дозволить їй не вимерзнути у разі малосніжної зими. У малини видаляють зайві гілки і якнайнижче пригинають до землі, щоб сильні зимові вітри не поламали її.

Консервування поливу

Якщо ви поливаєте город зі шланга або через систему поливу, необхідно потурбуватися про те, щоб обладнання не пошкодилося від морозу. Обов'язково спустіть всю воду зі шлангів/трубок і перенесіть їх у тепліше місце.
Правильно підготовлений город зможе забезпечити найвищий урожай наступного року!

Співробітники інтернет-магазину Агроленд завжди готові відповісти і проконсультувати з питань, що цікавлять, за телефонами +38 098-390-00-77 або +38 050-391-25-03